Chi-Chi Ude | Partnerzy projektu
52987
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-52987,qode-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,brick child-child-ver-1.0.0,brick-ver-1.7.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Partnerzy projektu

„Zaprosiłyśmy do współpracy dwóch mistrzów w swoich dziedzinach, Maxa Kobielę i Piotra Sekundę. Wspólnie wzięliśmy na warsztat ikonicznych bohaterów operowych. Każdy z nas przefiltrował ich przez własną wrażliwość. Chcemy odkryć, co mówią nam dzisiaj, czego możemy się przez nich dowiedzieć o nas samych. Jak w roku 2017 wygląda Galatea? Czy próba podporządkowania kobiecego ideału wyobrażeniom mężczyzn z górnych rzędów społecznego łańcucha pokarmowego to aby na pewno tylko stary mit? Połączenie barw, form, tkanin, roślin, zapachów i muzyki prowadzi nas w kierunki, których sami się nie spodziewaliśmy. Wywołuje efekt synestezji, pobudzając wszystkie zmysły i budząc apetyt na więcej.” – Honorata Karapuda i Chi-Chi UdePiotr Sekunda
– jeden z najbardziej znanych polskich florystów, Mistrz Florystyki oraz Międzynarodowy Mistrz Polski 2012 we Florystyce, który od ponad dziesięciu lat współpracuje z polskimi i międzynarodowymi firmami przy organizacji imprez, sesji zdjęciowych, aranżacji wnętrz oraz projektów niestandardowych – m.in: dla: SONY, magazynu KUKBUK, Carlo Rossi, Wine&Food Noble Night, Kenzo dla H&M. Jest autorem wielu niezwykłych florystycznych projektów dla klientów indywidualnych (w tym dla Meli Koteluk, Julii Pietruchy, Anny Wendzikowskiej, Aleksandry Szwed) i biznesowych, m.in. dla: Cushman&Wakefield, Colliers, JJL, Hochtief, Kulczyk Silverstein, PLL LOT. Jego aranżacje forystyczne można podziwiać w najbardziej prestiżowych warszawskich budynkach: w Metropolitan, Rondo 1, Focus oraz Plac Małachowskiego. Jest założycielem i trenerem szkoły florystycznej Floral Academy, w której na co dzień prowadzi warsztaty i seminaria dla polskich i zagranicznych florystów.


Max Kobiela
– architekt, założyciel marki phormy.com. Wyznaję zasadę projektowania multidyscyplinarnego i kompleksowego, koordynując proces projektowy od konceptu do ostatniego detalu realizacji. Działa na polu architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego oraz grafiki użytkowej. Doświadczenie zdobywał projektując głównie dla klientów kontraktowych w Polsce, Anglii i Francji. Ostatnio realizuje projekty w północnej Afryce, gdzie zajmuje się kompleksowymi projektami wnętrz hotelowych. W 2014 roku założył markę mebli autorskich – phormy.com – gdzie rozwija swoja pasję do meblarstwa i małych form użytkowych (Puffy – Diament Designu 2016, Top Design 2016 – finał, Dobry Wzór 2016 – finał). Na przełomie 2016/2017 roku wraz z phormy.com zrealizował dla The Walt Disney Company nietypowy, jak na branżę meblową projekt inspirowany disnejowskimi bohaterami.

Max Kobiela, autor instalacji przestrzennej – toaletki wokół Galatei:

“W klasycznym ujęciu operowym Galatea jawi się jako kobieta wykreowana, sztucznie wyidealizowana, stworzona na potrzeby. Realizuje oczekiwania niespełnionej miłości. Wsłuchując się w koncepcję ujęcia Galatei przez Chi Chi, kształtuje się postać odchodząca od powszechnych wyobrażeń. Nie ma tu lukru. Ideał został odarty. Jest dynamiczna kreacja ujęta w ciemne kolory. Króluje zgniła zieleń, oranże i odcienie żółtego. Jest organicznie i niepokojąco. Odnosząc się do wizji Galatei, poszukiwania formy rozpoczęły się od toaletki. Toaletki jako formy meblowej, zaprojektowanej dla kobiety i na jej potrzeby. Mebel z którym wchodzi w relację. Konwencję ujęcia postaci Galetei, ukazaną przez swoisty filtr, postanowiłem przełożyć na formę mebla-rzeźby. Typowa toaletka została przetransformowana w wyrazistą i dynamiczną konsolę. Pojawiły się poligonalne blaty, wzmocnione kierunkowo linearnym kontrastem. Łukowa forma rozbita na trzy elementy, zróżnicowane pod względem wysokości, zdaje się wciągać postać centralną w swoisty wir. Lekką, ażurową konstrukcję wieńczą połyskujące, refleksyjne formy geometryczne. Odbijają w swej powierzchni Galateę. Złote polerowane elementy odnoszą się do „ideału”. Półprzeźroczyste, kolorowe szkła są pryzmatami, przez które możemy obserwować postać. Wielopłaszczyznowe filtry. Ich poligonalny kształt nawiązuje wprost do potłuczonego lustra, symbolicznie wzmacniając dramat Galatei. Konstrukcja instalacji, blaty konsoli, a szczególnie jej zwieńczenie ustawione są promieniście względem postaci Galatei. Bohaterka jest osaczona. Konsola, toaletka, która pozwala zadbać o swój wygląd staję się w tym przypadku swoistą strażą. Połyskujące ostrza ‘tłuczonego szkła’ strzegą i więżą zarazem, sprowadzając do roli <ozdoby>.”

 

Date

30 października 2017

Category

Galatea Zbuntowana