Chi-Chi Ude | Goplana
52988
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-52988,qode-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,brick child-child-ver-1.0.0,brick-ver-1.7.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Goplana

Projekt „Galatea zbuntowana” powstał z inicjatywy dwóch polskich artystek: Chi-Chi Ude, projektantki kostiumów i scenografii oraz Honoraty Karapudy, fotografki i graficzki. ”Galatea” jest pierwszą częścią zaplanowanego na wiele miesięcy przedsięwzięcia artystycznego, które każe na nowo zadać sobie pytanie o granice wolności i dowolności w kreowaniu popkulturowego ideału kobiety.

 

„Poznałyśmy się przy realizacji oprawy jednego z przedstawień teatralnych. Już na pierwszym spotkaniu okazało się, że nasze koncepcje idealnie się uzupełniają. Że, posługując się innymi środkami wyrazu, mówimy tym samym językiem i o podobnych problemach” — opowiadają autorki przedsięwzięcia, Honorata Karapuda i Chi-Chi Ude. — „Taka synergia nie zdarza się często, więc nie wolno jej zmarnować. Gdy po kilku miesiącach firma Kulczyk Silverstein Properties zaoferowała nam wykorzystanie niesamowitej przestrzeni budynku Ethos, a potem otrzymałyśmy możliwość współpracy z Operą Narodową, kolejne elementy ułożyły się w całość.

Oprawę ekspozycji każdego etapu wydarzenia stanowić będzie wyjątkowa przestrzeń wystawiennicza w zmodernizowanym kompleksie handlowo-biurowym ETHOS na Placu Trzech Krzyży w Warszawie.

Honorata Karapuda

Fotografka i graficzka. Mistrzyni portretu kreatywnego, ale również projektantka grafiki z wieloletnim doświadczeniem w kreowaniu wizerunku artystów i tworzeniu oprawy wizualnej projektów muzycznych, teatralnych i filmowych. Stworzyła okładki płyt Meli Koteluk, Doroty Miśkiewicz, Urszuli, zespołów Jazzpospolita, BeMy i Goya. Współpracuje z teatrami (Teatrem WARSawy, TransAtlantykiem, Pożarem w Burdelu, Kabaretem Moralnego Niepokoju) i festiwalami (OFF Festivalem, Open’erem, Tauron Nową Muzyką, Męskim Graniem i festiwalem Sopot Non Fiction). Ceniona przez artystów opiekunka ich wizerunku.

 

Chi-Chi Ude

Polska projektantka nigeryjskiego pochodzenia. Jej projekty charakteryzuje geometryczna powtarzalność, kontrast kolorystyczny współgrający z minimalistyczną formą. Awangardowe wzory zamknięte w zwięzłych fasonach to efekt poszukiwań świeżych środków wyrazu, nieoczywistych połączeń i dekonstrukcji. Znana przede wszystkim ze wzorzystych kolekcji garniturów, w których w niepowtarzalny, sposób wykorzystała holenderski wax inspirowany afrykańskim wzornictwem. Wszechstronnie utalentowana, realizuje się na wielu polach artystycznych. Z powodzeniem tworzy scenografie teatralne, projektuje autorskie wzory wykorzystywane zarówno w projektach odzieżowych jak i wnętrzarskich, współtworzy wizerunek artystyczny polskich muzyków i aktorów. Uznawana za jedną z najzdolniejszych projektantek młodego pokolenia zdobywa uznanie wśród cenionych osobowości świata sztuki. Jej prace docenili m.in.: Kora, Grażyna Torbicka, Waldemar Dąbrowski, Grzegorz Turnau, Mela Koteluk, Małgorzata Kożuchowska, Dawid Podsiadło. Razem z Tomkiem Sikorą, pracowała nad projektem ” Tribute to Colours”.

Date

1 listopada 2017

Category

Galatea Zbuntowana