Chi-Chi Ude | Anda Rottenberg, Ewa Partum, Ifi Ude i Chi-Chi Ude na IV Śniadaniu Awangardowym w Łodzi
52593
post-template-default,single,single-post,postid-52593,single-format-standard,qode-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,brick child-child-ver-1.0.0,brick-ver-1.7.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Anda Rottenberg, Ewa Partum, Ifi Ude i Chi-Chi Ude na IV Śniadaniu Awangardowym w Łodzi

Anda Rottenberg, Ewa Partum, Chi-Chi Ude i jej siostra Ifi Ude podczas rozmowy o kobietach w sztuce, awangardzie i różnicach pokoleń na IV Śniadaniu Awangardowym organizowanym w ramach obchodów Stulecia Awangardy.

Ogromne podziękowania dla organizatorów: Wydział Kultury UMŁ, Klub Lokal, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Zdjęcia: Weronika Jędrzejczak

Zdjęcia: Weronika Jędrzejczak

Wydarzenie wpisuje się w całoroczny cykl imprez pod hasłem „Łódź Stolicą Awangardy”. Raz w miesiącu śniadanie gromadzi przedstawicieli wybranych dziedzin świata sztuki i kultury. Punktem wyjścia jest tradycja i dziedzictwo awangardy.

W styczniu odbyło się I Śniadanie Awangardowe poświęcone Katarzynie Kobro oraz Władysławowi Strzemińskiemu. z udziałem m.in. prof. Stanisława Fijałkowskiego, prof. Józefa Robakowskiego i Iwony Siekierzyńskiej. Tematem II Śniadania Awangardowego była muzyka: o tradycji awangardy w tej sztuce, ale też nowych drogach rozwoju rozmawiali Michał Urbaniak, Piotr Trzaskalski, Marcin Stańczyk, Marek Kądziela oraz twórca nurtu unizmu w muzyce inspirowanego teoriami Władysława Strzemińskiego, prof. Zygmunt Krauze.

Podczas III Śniadania o skomplikowanych związkach fantastyki z awangardą debatowali: Joanna Karpowicz, Wojciech Siudmak, Andrzej Sapkowski, Tomasz Bagiński oraz Maciej Parowski.

IV Śniadanie poświęcone jest kobietom. Gośćmi są  Anda Rottenberg, najwybitniejsza kuratorka sztuki w Polsce, Ewa Partum – artystka filmu, fotografii i poezji wizualnej, a także polsko-nigeryjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów Ifi Ude i projektantka Chi Chi Ude.

 

Spotkanie prowadzą Agata Gwizdała z Radia Łódź i Dariusz Pawłowski z Dziennika Łódzkiego.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.