Chi-Chi Ude | Bio
53180
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-53180,qode-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,brick child-child-ver-1.0.0,brick-ver-1.7.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Chi-Chi Ude – polska projektantka nigeryjskiego pochodzenia. Jej projekty charakteryzuje geometryczna powtarzalność, kontrast kolorystyczny współgrający z minimalistyczną formą. Awangardowe wzory zamknięte w prostych fasonach to efekt poszukiwań autorskich środków wyrazu, nieoczywistych połączeń i dekonstrukcji. Znana przede wszystkim ze wzorzystych kolekcji garniturów, w których wykorzystała holenderski wax inspirowany afrykańskim wzornictwem. Dumna ze swoich korzeni aktywnie współpracuje z organizacjami promującymi afrykańską kulturę. Z powodzeniem tworzy scenografie teatralne, projektuje autorskie wzory wykorzystywane zarówno w projektach odzieżowych jak i wnętrzarskich, współtworzy wizerunek artystyczny polskich muzyków i aktorów.

 

Obecnie projektantka pracuje przy kolekcji „City made of Dreams”, która jest efektem doświadczeń i wrażeń z niedawnej podróży na Bliski Wschód. Tym razem inspiracją do wyboru tkanin i wzorów były pełne życia uliczki Tel Awiwu. Porwana wizją miasta utkanego z marzeń, jego wielokulturowością, młodzieńczą energią, mozaiką form złożyła mu osobisty hołd. Intensywna paleta barw, energia słońca, miasta, ludzi wyrażona geometrycznymi motywami, zabawa symetrią odzwierciedla zachwyt intensywnością życia w nadmorskiej metropolii. Skrzący miks kolorów oraz wzorów projektantka zamyka w ascetycznych formach płaszczy, kurtek i tunik. W kolekcji znajdziemy też garnitury, które są jednym z ulubionych fasonów projektantki. Bliską sobie estetykę afrykańską wzbogaca o figury i elementy orientalne. Tą kolekcją Chi-Chi Ude zaprasza do radosnej celebracji życia.